Futbolun Arka Bahçesi

Usta vs Çekirge

Mini Bar/Süper Lig

Türk futbolunu üç büyüklerin etrafında toplamaya çalışan spor medyasına inat, ligimizin en önemli derbilerinden biri olan Beşiktaş – Trabzonspor maçı ile ligin ilk derbisi sahne alıyor. Geçen sezon Beşiktaş karşısında varlık gösteremeyen Fırtına, Fenerbahçe ve Galatasaray’ın epeyce başını ağrıtmıştı. Sezona galibiyet ile başlayan iki takımın da hedefinde mutlak galibiyet var. Ancak işler iki takım için de hala tam olarak istenilen seviyede değil. İkisi de yeni evlerine kavuşmak istiyor. Özellikle Beşiktaş geçen sene derbilerde kabusu olan Zulumpiyat stadına bu maç ile beraber geri dönecek.

Öncelikli olarak Trabzonspor ile başlayalım. Transfer sezonunu yine hareketli yaşayan Karadeniz ekibi,  birçok bölgeye yeni isimleri getirdi. Bunlardan en fazla dikkat çeken ismi ilk maç itibari ile Mbia oldu. Ligimiz için kalburüstü bir transfer diyebiliriz. Umarım sonu, selefi Zokora gibi olmaz. Onun haricinde Cavanda ve N’Doye transferlerinin de takıma olumlu katkı sağlayacağını düşünüyorum. Şota Hocanın elinde  her malzeme var. Bunlardan güzel bir takım oluşturmak onun elinde. Ancak Ersun Yanal’ı gönderip Şota ile anlaşmak akıl alacak bir hamle değil. Tabiki bizim için anlaşılamayan şeyler Hacıosmanoğlu ve yönetimi için gayet normal olabiliyor. Bir spor kulübünü mafyatik konuşmalar ve hamlelerle yönetmek, “Trabzon sevdalıları” diye bahsettiği kemik taraftar kitlesini artık son noktaya getirmiş durumda. Umarım bu büyük camia istenilen düzeye gelip tekrardan bu sene zirveye oynar ve ligimize yeniden renk getirir. 

Beşiktaş ise sezona yine görkemli başladı. Atılan gollerden ve alınan galibiyetten daha fazla Oğuzhan ve Cenk’in performansları daha çok ön plana çıktı. Beklenene kim süpriz diyebilir ki? Eğer bir futbolcunun yeteneği ve potansiyeli varsa onu zirveye taşıyacak bizim topraklarımızdaki en iyi isim tartışmasız Şenol Güneş’tir. Merak ediyorum acaba Ümraniye’de bu çoçuklara ne yaptı da bu kadar fark yarattı. Beşiktaş yönetimi bu sene başındaki en büyük yanlışı Bilic’i göndermesi oldu. Ancak en büyük doğrusu da yerine Şenol Güneş’i getirmesiydi. Son 2 sezondur sene başında Beşiktaş çok hazır, mükemmel ve istekli. Peki niye yetmiyor? Sezon sonu şampiyonluk mücadelesinin sonunda kornerden gol yiyebilecek bir takıma dönüşüyor. Bunun çözümünü artık Şenol Hoca bulup o çok istediği ve hak ettiği kupayı, umuyorum Beşiktaş’ın müzesine armağan eder. 

Bu akşama dönecek olursak, Beşiktaş’ın baskılı başlaması ve özellikle Trabzon’un bu baskıdan doğacak kontra ataklar ile etkili olmasını bekliyorum. Sakatlığı süren Mehmet Ekici’nin yokluğu büyük şansızlık. Onun yokluğunda Özer’e büyük iş düşüyor. Beşiktaş’da fark yaratacak bir çok isim var. Benim bu maç için tahminim Quaresma’nın artık sahne alacağı. Gomez için ise biraz daha zaman var. Özellikle Cenk bu formu yakalamışken forma için ekstra şeyler yapması lazım. İkinci yarı muhtemelen şans bulacak. Hepimize keyifli bir maç diliyorum.

Son Yazıları Mini Bar

Kupa Efsaneleri: Maradona

So Foot, özel sayısında Dünya Kupası tarihine damga vurmuş 100 futbolcuyu sıralamış.

Bu Adam Bir Makine!

Cristiano Ronaldo Dünya Kupası’na şimdiden ayak izlerini bıraktı bile. Hatırlayacaksınız, B grubunun
Başa Dön