Futbolun Arka Bahçesi

Esaretin Bedeli: 3 Puan

Mini Bar/Süper Lig

Dün akşam oynanan derbinin Beşiktaş açısından herhangi bir anlam ifade etmesi için ne olursa olsun kazanılması gereken bir maçtı. Beşiktaş da gün ortası şekerleme tadında geçen maçı çokça seyretti ancak neticede kazandı.

Öğle güneşinde yaklaşık 10 saniyede bir düdükle kesilen, pozisyonsuz kısır futboluyla tam bir PTT 1.lig ilk yarısı izledik. Batuhan’ın 3 kişiyi bowling topu misali devirdiği ancak hakem tarafından faul olarak görülmeyen pozisyon Sivas adına en büyük tehlike oldu. Beşiktaş ise Olcay’ın uçan tekme şutuyla kaleyi (kale arkası tribünleri) yokladı. Devre sonunda gelen gol de PTT ligine yaraşır cinstendi. Tek farkla; golü atan Mehmet Akyüz veya Mehmet Batdal değil; Necip’ten gelen topu kontrol etmeye çalışırken istemeden Atiba Hutchinson oldu. Spikerin birinci sınıf gol vuruşu olarak tanımladığı Atiba’nın kötü top kontrolüyle Beşiktaş akmayan maçın ilk devresini önde tamamladı.

Beşiktaş açısından ilk yarı oyunu kötü olarak tanımlarsak ikinci yarıyı tarif edecek kelime bulmakta zorlanabiliriz. Sivasspor ise özellikle 60’tan sonra rakibinin sağ tarafını felç ederek çok sayıda tehlikeli atak üretti. Gole defalarca yaklaşan ev sahibinin puansız, net şut atamayan Beşiktaş’ın sahadan galip olarak ayrılmasında şans faktörü son derece etkili oldu. Biraz da, gelişen atakları sonlandırma konusunda ev sahibi adına yaşanan organizasyon beceriksizlikleri…

Son Yazıları Mini Bar

Kupa Efsaneleri: Maradona

So Foot, özel sayısında Dünya Kupası tarihine damga vurmuş 100 futbolcuyu sıralamış.

Bu Adam Bir Makine!

Cristiano Ronaldo Dünya Kupası’na şimdiden ayak izlerini bıraktı bile. Hatırlayacaksınız, B grubunun
Başa Dön