Futbolun Arka Bahçesi

Harakiri: TSL 14/15 Fenerbahçe – Akhisar

Mini Bar/Süper Lig

Kadıköy’de Fenerbahçe’yi bilen bilir, bilmeyenler içinse tek kelime yeter: “kaybetmiyorlar”. Bu akşama da mutlak favori ve liderlik umudu ile çıktılar. Maçın hemen başında yedikleri jeneriklik gol, Saraçoğlu’nu huzursuz etse de keyifleri kaçırmadı. Beklenildiği gibi Fenerbahçe baskıyı arttırdı, rakibi ablukaya aldı. Konyaspor’dan devre arası gelen sağ bek Tolga bugün en zorlandığı maçlardan birini oynadı. Emenike Süper Lig için fazla olan atletizmine az da olsa yetenek ekleyebilse kilit çoktan çözülecekti.

İlk yarı taraftarı çıldırtan Emenike, ikinci yarıda sahneyi İsmail Kartal’a bıraktı. Emenike’yi sola, Sow’u ileri uca alan Kartal hücumda etkinlik sağlasa da şans bu ya top bir türlü içeri girmedi. Ne Sow direği geçebildi ne Gökhan çerçeveyi buldu. Bu sezon Çaykur Rizespor ve Trabzonspor maçlarından beri bu kadar etkisiz bir rakip görmedi Kadıköy. Orta sahayı dahi geçemeyen Akhisar’a karşı ligin en iyi 3 maestrosundan biri olan Diego’yu ısrarla bekletti. Emre’nin pili 60’da bitti, Selçuk’u çağırdı. Diego’yu ısındırdı, akabinde Kuyt–Webo yaptı. Diego ısınmaya devam etti. Tam da bu sıralarda meslektaşı Carlos, önce Lua Lua sonra Vaz Te olmak üzere Premier League kariyerli iki hücum oyuncusunu sahaya sürdü. Bugün Akhisar maç boyu 170 pas yapabildi, rakip yarı alana geçmedi, üst üste 3 pas yaptığı bölümler iyi oynadığı zamanlardı! İsmail Hoca, attığı müthiş golün ardından özellikle ikinci yarı hiçbir varlık göstermeyen, zaten tek taraflı oyunda ihtiyaç fazlası olan Meireles’e 80 dakika göz yumdu. Elinizde Diego gibi bir silah varken bu kadar sıkışmış oyunda onu kenarda oturtmak, Fenerbahçe taraftarına ihanet etmektir. Güray dışında hiçbir kontra tehdidi olmayan ve 80’e kadar tehlike unsuru yaratmayan Akhisar ileri ucundan çekinmese, Emre ile beraber Alves’i de çıkartıp Diego ve Bekir’i oyuna sürse bundan fazlasını kaybetmezdi.

Son 10 dakika tamamen oyundan düşen Fenerbahçe karşısında, Roberto Carlos’un akıllı hamlelerinin meyvesini üç pozisyona girerek ve birini gol yaparak topladı konuk takım. Brezilyalı ise kendisinden 13 yıl sonra atıldığı teknik direktörlükte ‘Coaching’in ne denli önemli olduğunu Kadıköy’de İsmail Kartal’a gösterdi. Fenerbahçe 33 maç sonra evinde kaybetti, Kartal Akhisar’a ilaç oldu.

Son Yazıları Mini Bar

Kupa Efsaneleri: Maradona

So Foot, özel sayısında Dünya Kupası tarihine damga vurmuş 100 futbolcuyu sıralamış.

Bu Adam Bir Makine!

Cristiano Ronaldo Dünya Kupası’na şimdiden ayak izlerini bıraktı bile. Hatırlayacaksınız, B grubunun
Başa Dön