Futbolun Arka Bahçesi

Bu Adam Bir Makine!

Dünya Kupası/Mini Bar

Cristiano Ronaldo Dünya Kupası’na şimdiden ayak izlerini bıraktı bile. Hatırlayacaksınız, B grubunun ilk maçında Portekiz, İspanya’yla 3-3 berabere kalmıştı. CR7, 88. dakikadaki enfes frikiğiyle hat-trick yaparak ülkesinin umutlarını canlı tutmayı başarmıştı.

Fakat bu performans, Ronaldo’nun Manchester United’den eski takım arkadaşı olan Patrice Evra’yı pek şaşırtmamış. İngiltere’de bir spor kanalının radyo programına katılan eski Fransız milli sol bek, anlattığı anekdotla Real Madrid’li süper yıldızın çalışma aşkının ve hırsının ne düzeyde olduğunu tekrar hatırlattı.

“Size bir nasihatte bulunayım. Eğer Cristiano sizi öğlen yemeği için evine davet ederse, kesinlikle kabul etmemelisiniz. Bir keresinde bana şöyle demişti: Patrice idmandan sonra bana gel. Çok yorgundum. Gittiğimde masada yalnızca salata, tavuk göğsü ve su vardı. Bu aperatiflerden sonra sofraya büyük bir porsiyon et geleceğini umuyordum.”

“Yemeğini bitirdikten sonra ayağa kalktı ve bir top kaparak artistik hareketler yapmaya başladı. Birlikte ufak bir maç yapalım diye tutturdu. Ona ‘yemeğimi bitirebilir miyim’ gibisinden bir cevap verdim. Ancak izin vermedi. Oynamaya başladık, sonra da yüzmek için havuza gitmeyi teklif etti. Jakuzi ve saunadan sonra bırakırım herhalde diye düşünüyordum. Sonunda dayanamadım ve ona şöyle dedim: Cristiano, niçin buradayız? Yarınki maç için antrenman mı yapıyoruz, yoksa sadece bir öğlen yemeği miydi? İşte bu sebepten olur da sizi davet ederse gitmeyin diyorum. Bu adam bir makine; ve kesinlikle çalışmaya ara verme gibi bir niyeti yok.”

Evra ayrıca Ronaldo’nun Rio Ferdinand’la yaşadığı bir masa tenisi anısını paylaştı: “Rio onu fena bir şekilde yendi, biz de Cristiano’yu alaya aldık. Sanırım onu epey sinirlendirdik. Kuzenini masa almaya göndermiş. İki hafta boyunca evde pratik yaptı ve geri döndüğünde herkesin önünde Rio’yu yendi. İşte bu kadar! Cristiano Ronaldo. Her şeyi kazanma konusundaki motivasyonu beni şaşırtmıyor.”

İlk maçında İran’a 1-0 kaybeden ve pek de güven vermeyen Fas, Portekiz karşısında kazanmak zorunda; Hervé Renard’ın öğrencileri Cristiano Ronaldo ve yapabilecekleri konusunda ilk günden iyi bir ders almış olsa gerek!

Son Yazıları Dünya Kupası

Modric ve Rakitic`in İzinde

Yakın tarih ulusal futbol sistemine damga vurmuş olan Lampard-Gerard, Xavi-Iniesta ve Schweinsteiger-Kroos

Black, Blanc, Beur

Fransa, 1998’de pik yaptığı Dünya Kupası’nın ardından 2002’de gruplardan çıkamayarak şaşırtmıştı. 2006
Başa Dön